Зачекайте
20-04-2023 / 10:38

Такі прогнози зробив Голова Фонду, Дмитро Сенниченко, після прийняття Верховною Радою України законів про оренду державного та комунального майна та про концесію.

«Це дуже важливі закони для розвитку бізнесу в нашій країні. Держава повинна дати можливість приватному бізнесу ефективно використовувати державне майно на принципах оренди або концесії», – сказав він.
«За нашими попередніми розрахунками через використання системи «ProZorro.Продажі» Prozorro кількість державних об'єктів, які здаються в оренду, зросте з 16 до 80 тисяч, а надходження від оренди до Державного бюджету України – майже у 5 разів щорічно. У цілому очікуємо збільшення доходу від оренди державного майна на 50-70% щороку. Всього цього вдасться досягти завдяки створенню відкритої конкуренції, покращенню інвестиційного клімату та забезпеченню захисту прав інвесторів», – зазначив Голова Фонду.
Верховною Радою України 3 жовтня 2019 року прийнято Закон України «Про оренду державного та комунального майна» та Закон України «Про концесію». Закони запроваджують прозорі та конкурентні правила передачі державного та комунального майна приватним інвесторам та започатковують ефективний процес державно-приватного партнерства.
Закон про оренду дозволить Фонду державного майна уніфікувати підходи до оренди та створити єдину базу об'єктів, які передаються або заплановані до передачі в оренду. Передача в оренду державного та комунального майна відбуватиметься винятково через дворівневу електронну систему «ProZorro.Продажі» у режимі реального часу. Ця система на прикладі приватизації державного та комунального майна зарекомендувала себе як найбільш сучасна та прозора система торгів. У цій системі буде обов'язкова публікація всієї інформації щодо передачі об‘єкта в оренду, і всі охочі матимуть вільний доступ до неї. Використання «ProZorro.Продажі» дає змогу підвищити попит та конкуренцію на об'єкти, об‘єктивно визначити вартість оренди та переможця торгів.
Відповідно до закону про концесію, можливість проводити концесійні конкурси не тільки в офлайн форматі, але й з використанням електронної торгової системи «ProZorro.Продажі» забезпечується з 1 жовтня 2020 року. Згідно з цим законом як одним з основних у питанні розвитку державно-приватного партнерства, передбачена можливість залучення інвестицій у найважливіші сфери – охорони здоров'я, інфраструктури, культури – з урахуванням особливостей кожного напрямку та завдяки прозорим аукціонам.

Переглянути актуальні аукціони

Поділитися:

Читайте також:

Всі новини